Амазонки тернопільщини

В лютому 2019 року у Тернополі зібрались на дружню зустріч жінки, які одужали або в процесі одужання від раку молочної залози. На зібрання прийшли незнайомі між собою жінки, яких об’єднав один діагноз і спільне велике бажання допомогти іншим усвідомити, що рак виліковний, надати моральну підтримку, розрадити і допомогти.

А на завершення зустрічі це були уже однодумці, приятельки і друзі, які вирішили спільними зусиллями надавати дружню підтримку жінкам, які зараз перебувають в процесі одужання. Так зародилась Тернопільська громадська організація «Амазонки Тернопілля», активом і центром якої стали Марина Орап, Оксана Содомора, Оксана Коцюба, Галина Чорна та Оксана Мацишин - щирі, сильні духом жінки з великим серцем.

За рік свого існування наша молода організація зробила досить багато. В першу чергу було організовано щомісячні зібрання - дружні посиденьки, на яких у теплій, затишній обстановці жінки мають змогу обговорити свої проблеми і питання, зустрітись з фахівцями з харчування і фізичного здоров’я, гінекологами,онкологами.

В липні 2019 представники нашої організації прийняли участь в роботі «Літньої школи волонтерів», яку проводила ВГООІ «Разом проти раку» і на протязі всього року жінки, які бажають бути волонтерами відвідують тренінги для волонтерів. У жовтні, під час місяця боротьби з раком молочної залози було проведено багато цікавих заходів.

Круглий стіл

«Разом проти раку» відбувся 7 жовтня і зібрав для обговорення питань соціального і медичного забезпечення, протезування та профілактичних оглядів представників влади, системи охорони здоров’я, лікарів, психологів і реабілітологів. Крім того, безпосередньо для пацієнтів онкодиспансеру було проведено «День краси» і «День здоров’я», у ході яких візажисти, перукарі та фітнес тренера допомогли жінкам не забувати, що вони сильні і привабливі.

З нагоди Міжнародного дня боротьби з онкозахворюваннями, у лютому було проведено онкосемінар «Знати – значить попередити» для студентів, на якому піднімались питання ролі профілактики та ранньої діагностики онкозахворювань у здоров’ї людини.

В липні 2019 представники нашої організації прийняли участь в роботі «Літньої школи волонтерів», яку проводила ВГООІ «Разом проти раку» і на протязі всього року жінки, які бажають бути волонтерами відвідують тренінги для волонтерів, які проводить психолог. І найбільшим своїм здобутком члени громадської організації вважають щотижневе відвідування хворих у онкодиспансері, і це уже стало доброю традицією. Саме позитивне налаштування, добре слово і наочний приклад одужання – дуже важливий момент у лікуванні!!!

Ми дуже радіємо, що за час нашої роботи налаштування пацієнтів змінилось, стало більш позитивним, відкритим.

Нас знають, чекають, і зізнаються, що саме такий позитивний приклад додає сили на одужання. Віримо, що наша робота потрібна і принесе результат і користь!!!

X