Бережіть себе і будьте здорові

Рак молочної залози (РМЗ) – це найнебезпечніше захворювання, яке загрожує жіночому здоров’ю і займає перше місце серед онкологічних захворювань у жінок. Дуже часто РМЗ виявляється на пізні стадіях хвороби, коли врятувати жінку дуже важко.

Ось чому, вже багато років поспіль ВГООІ «Разом проти раку» проводить інформаційно-просвітницькі заходи щоб привернути увагу суспільства до цієї проблеми, акцентуємо особливу увагу на профілактиці і боротьбі з РМЗ. 2021 рік не був виключенням.

Спілкуючись з жінками про профілактику і діагностику часто можна почути питання :«А як можна діагностувати РМЗ на початкових стадіях та яка можлива профілактика».

Саме тому ВГО «Разом проти раку» за підтримки Фонду соціального захисту людей з інвалідністю провели (вересень–грудень 2021р.) низку заходів, а саме Всеукраїнську конференцію «.Рак молочної залози – стосується кожного», «Школу здоров’я» та «Школу пацієн-тів». Заходи проходили у містах Тернопіль, Вінниця, Кропивницький, Луцьк, Чернігів, Житомир, Хмельницький.

“Школу здоров`я” було проведено на базі медичних училищ, Університетів для студентів, молоді та здорових жінок. Молодь отримала інформацію про те як вберегти себе та виявити патологію на ранніх стадіях від фахівців – лікарів мамологів, гінекологів, психологів. Своїм досвідом поділилися активісти ВГО «Разом проти раку».

Ознайомили учасників з методами самообстеження(відеоролик), буклет «Здоров’я означає життя». Інформаційно-просвітницькі заходи надзвичайно необхідні для здорових жінок. Маючи інформацію, що таке онкологія, самообстеження, причини і ознаки захворювання жінки будуть знати як цьому запобігти, як з цим боротися, завдяки чому вони зможуть вчасно попередити і запобігти РМЗ і інші похідні захворювання «Школа пацієнтів» – з метою поліпшення становища жінок з інвалідністю, які перенесли мастектомію (РМЗ),або знаходяться на лікуванні РМЗ, та інших похідних онкозахворювань, було проведено інформаційно-просвітницькі заходи, завдяки яким жінки мали можливість отримати кваліфіковану консультацію від медичних фахівців – мамологів, онкогінекологів, ендокринологів та інших медичних фахівців, а також психологів, реабілітологів.

За бажанням, жінки мали можливість отримати індивідуальні консультації та поспілкуватися з волонтерами ВГО «Разом проти раку», які розповіли свої історії боротьби з раком та свій шлях до одужання. Жінкам, які знаходяться на лікуванні або під час реабілітації важливо допомогти повірити і повернутися в звичайне життя, знайти себе в нових умовах і прийняти себе в них.

Сьогодні мені хочеться сказати слова подяки лідерам громадських організації, членів ВГО «Разом проти раку» які долучилися до реалізації проекту:

Орап Марина (Тернопіль), Алла Осадчих (Вінниця), Алла Шаталюк (Чернігів), Наталья Бузуляк (Кропивницький), Наталля Герасименко(Хмельницький), Наталья Галустьян (Луцьк), Тетяна Черноус (Житомир), особлива подяка Людмилі Нікуліщевій (Чернігів), яка приймала участь і допомогала в проведенні усіх заходів.

Щиро дякуємо лікарям, які стали нашими партнерами і прийняли активну участь в проведені заходів: Яриничу Констянтину Володимировичу (Генеральний директор онкологічного центру, м. Кропивницький), Савочкіній Натальї (лікар-онколог, м. Тернопіль), Дробнеру Ігорю Гаррійовичу (Завідувачу відділення новоутворень грудної залози, м. Хмельницький), Дорошенко Володимиру Григоровичу (доцент кафедри онкології, Подільський регіональний центр, м. Вінниця), Заіка Олександр Миколайович (виконувач обов’язки Головного лікаря онкологічного центру, м. Чернігів) та всім лікарям і психологам, які долучилися до реалізації проекту. Дякуємо фахівцям за підтримку.

Хочеться звернутися до всіх жінок прислухайтеся до свого тіла, до себе і навіть при малих скаргах звертайтеся до лікаря. Раннє виявлення раку – запорука його повного вилікування. Бережіть себе та будьте здорові.

Лариса Лопата, голова ВГООІ «Разом проти раку»

X