Біопсія сторожового вузла

Всім хворим на рак грудей під час операції виконується ще одна хірургічна процедура – біопсія сторожового лімфовузла і /або видалення регіонарних лімфовузлів.

Сторожовий лімфовузол (або два-три лімфатичних вузла) – це найближчий до пухлини лімфовузол, через який відбувається відтік лімфи і відповідно ракові клітини можуть проникнути в організм і дати метастази. Перед операцією або в її початку лікар виявляє його за допомогою спеціального барвника. Під час операції хірург видаляє помічені лімфатичні вузли. Їх відразу ж перевіряють на наявність ракових клітин. Якщо в сторожовому вузлі такі клітини виявляють, разом з ним хірург видаляє регіонарні лімфовузли.

Після операції проводяться важливі гістологічні дослідження отриманих під час операції тканин пухлини і лімфатичних лімфовузлів. Це підтверджує діагноз, дозволяє уточнити стадію хвороби і оцінити результат операції. Лікар-морфолог (гістолог) виготовляє з зрізів тканин гістологічні препарати (скла), які ретельно вивчає під мікроскопом і дає висновок – остаточний гістологічний діагноз. Ці скла обов’язково потрібно забрати з лабораторії і зберегти – при необхідності їх можна використовувати, щоб перевірити ще раз діагноз в іншій лабораторії.

X