Мобільна жіноча консультація — МЖК

Мобільна жіноча консультація (МЖК) — ініціатива благодійного Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» — це спеціалізований 18-метровий трейлер, який створено за європейським зразком для комплексного обстеження органів репродуктивної системи у жінок.

Всередині цієї «клініки на колесах» знаходяться два спеціалізовані кабінети — гінекологічний і з апаратом УЗД, кольпоскопом і мамологічний кабінет, в якому жінкам роблять рентгенологічне обстеження грудних залоз. Тобто виходячи з такої клініки, жінка має повне уявлення про своє здоров’я.

МЖК — це проект, який фонд реалізує у партнерстві з Національним інститутом раку. Саме спеціалісти цієї установи кожного дня працюють у пересувній клініці. Це мамолог, онкогінеколог, лікар УЗД-діагностики, рентгенолог і рентгенлаборант. Ще одним партнером даного проекту виступила Всеукраїнська громадська організація «Разом проти раку» — її волонтери щодня чергують в Мобільній жіночій консультації, надаючи підтримку жінкам, що проходять дослідження.

В серпні 2013 року МЖК працювала в Обухівській центральній районній лікарні, де було обстежено більше 800 жінок, до того в Боярці та Василькові. А з початку вересня консультація знаходиться вже в Українці під Києвом. Щодня до 20 жінок проходять комплексне обстеження у МЖК. За весь час роботи, тобто з початку березня цього року, обстеження пройшли більше 1500 мешканок Київської області.

Варто зазначити, що МЖК має великий соціальний ефект: наразі журнал запису пацієнток на щоденні обстеження заповнений на тижні наперед. Також МЖК є дієвим інформаційним та просвітницьким інструментом: побачивши таку машину, жінки дійсно починають замислюватися про необхідність профілактичних оглядів, звертаються за порадою, записуються на прийом. Фонд Ріната Ахметова забезпечує Мобільну жіночу консультацію всіма необхідними витратними матеріалами – отже, обстеження пацієнток повністю безкоштовне.

Говорити ж про результати проекту ще зарано, але окремі показники красно говорять про важливість та необхідність такого інструменту в кожній області. Проте, мало часу пройшло зі старту проекту. Наразі всі жінки, у яких діагностовано онкозахворювання (злоякісні і доброякісні новоутворення), і, на жаль, такі випадки є, або підозри на онкологію (передракові стадії, гормональні захворювання або запальні процеси) направляються у районні, обласні медичні заклади або у Національний інститут раку.

Тільки за останній час в Національному інституті раку було прооперовано 6 пацієнток, чимало звернулись в поліклініку інституту та зараз дообстежуються. Головне, що хворобу в них виявлено на ранніх стадіях і жінки мають великі шанси на повне одужання!

Хочеться подякувати Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України», та особисто Ренату Леонідовичу Ахметову за такий насправді необхідний автомобіль і висловити бажання, щоб в кожній області України працювали такі авто.

X