План лікування

Чим більше лікарі і вчені дізнаються про рак молочної залози, тим індивідуальніше вони підходять до лікування цієї хвороби. І якщо 20 років тому вважалося, що тактика лікування може бути одна на всіх: вирізати пухлину скоріше, щоб не проросла далі, потім провести хіміотерапію і закріпити результат променями (та й препарати не сильно відрізнялися для різних пацієнток), то тепер підхід до лікування зовсім інший!

Зараз тактику лікування ще до його початку повинні розписувати лікарі різної спеціальності на консиліумі. Хірурги і хіміотерапевти радяться один з одним, щоб вирішити, як діяти в кожному конкретному випадку, щоб максимально підвищити шанси на успіх. Іноді почати лікування потрібно з операції. Іноді необхідна передопераційна хіміотерапія або променева терапія для зменшення пухлини і більш ефективного лікування.

При HER2-позитивному раку молочної залози – агресивної пухлини з великою кількістю рецепторів HER2, яка має найбільш несприятливий прогноз, – доцільно починати лікування з лікарської, таргетной (цілеспрямованої) терапії. Вона може зменшити розміри пухлини, а також значно поліпшити прогноз і результати подальшої комбінованої терапії.

Тому багато пацієнтів з HER2-позитивним на рак молочної залози після встановлення діагнозу відразу направляються до онкологів-хіміотерапевтів, який проводить хіміотерапію і таргентну терапію.

Крім того, на передопераційне лікування відправляться пацієнток з неоперабельною пухлиною, щоб зменшити її розміри.Бувають ситуації, коли оперувати пацієнтку береться хірург загальної практики, не чекаючи уточнюючої діагностики. Бачитьпухлину за результатами УЗД і каже: «Давайте виріжемо, на гістологію відправимо, а потім вже і до онколога». І багато жінок і самі хочуть скоріше позбутися від пухлини, їм здається, що чим швидше її прибрати, тим буде спокійніше. Але це невірно! Не можна погоджуватися на таку пропозицію! Лікування повинно проводитися тільки в онкологічному закладі хірургом-онкологом, які знають всю специфіку лікування онкологічних хворих, де важливо знати широкий спектр прийомів, що дозволяють уникнути поширеності процесу.

X