Всеукраїнська громадська організація онкоінвалідів «Разом проти РАКу»

Історія становлення і розвитку жіночого волонтерського руху в Україні.

Волонтерський жіночий рух на Україні зародився в кінці 90-х років. В 1999 році завдяки українсько-американській організації РАТН (програми оптимальних технологій в охороні здоров’я) було створено кілька груп психологічної підтримки жінок, які перенесли рак молочної залози. 3 1999 року в Україні почалася розбудова Всеукраїнської організації «Разом проти РАКу».

В багатьох містах України зареєструвались і працюють організації, члени яких на волонтерських засадах надають психологічну підтримку жінкам, які перенесли РМЗ.

Контакти волонтерських організацій

Основні напрямки діяльності:

  1. Інформаційний напрям.

    Ми впевнені, що надійна інформація це головна зброя в боротьбі з раком. За останні роки були підготовлені і випущені (завдяки спонсорам) спеціальні випуски на допомогу хворим жінкам: «Допоможіть собі в одуженні», «Харчування під час хіміотерапії», «Поради чоловікам, жінки яких прооперовані з приводу РМЗ», «Лімфодема: 18 кроків профілактики», «Життя продовжується…», «Знати — значить попередити», виготовлені календарі та плакати, виходить газета «Завжди жінка», завдяки досвіду регіональних організацій було видано «Посібник для волонтерів, які надають підтримку жінкам після мастектомії», «П’ять листів подрузі».

  2. Волонтерський напрям.

    Жінки-волонтери відвідують хворих жінок у палатах онколікарень, надають їм психологічну підтримку до і після операції, навчають як поводити себе під час хіміо - та радіотерапії, забезпечують жінок спеціальною літературою. Волонтери відвідують дитячі відділення онколікарень.

  3. Психологічна підтримка.

    Постійно працюють групи, в яких за допомогою психологів жінки проходять курс психологічної реабілітації.

  4. Профілактика.

    Разом з лікарем-мамологом проводяться зустрічі з жінками у трудових колективах, на яких волонтери пропагують здоровий спосіб життя, необхідність регулярних профілактичних медичних оглядів, навчають методам самообстеження.

  5. Жіночий клуб.

    Проводяться зустрічі жінок, де обговорюються традиційні та додаткові методи лікування, тематичні зустрічі з майстрами мистецтв, літератури. Жінки відвідують театри, концерти, музеї.

Організація підтримує зв’язки з зарубіжними жіночими організаціями онкохворих жінок Росії, США, Польщі, Білорусії, Литви.

В жовтні (2000—2017), завдяки нашим друзям з організації РАТН, Join, Вашінгтонського Університету м. Сіетл, а також завдяки Канадському Фонду при посольстві Канади, ВГО «Національна Асамблея Інвалідів України», ми провели Всеукраїнські марші Життя та Надії «Всім світом проти Раку», Міжнародні та Всеукраїнські конференції, Літні школи волонтерів.

До участі в школах були запрошені психологи, лікарі-спеціалісти, а також жінки-інваліди, волонтери організації ВГОО «Разом проти РАКу».

Підчас заходу було запропоновано певні прийоми та стратегії діяльності волонтерів, що надають підтримку пацієнткам з діагнозом РМЗ.

Представники наших організацій приймали участь в Міжнародних конференціях, які проходили в Києві (Україна), Варшаві (Польща), Санкт-Петербурзі (Росія), Вашінгтоні (США), Вільнюсі (Литва), Мадрид (Іспанія), Будапешт (Венгрія), Мінськ (Білорусія), Тбілісі (Грузія), Бухарест (Румунія), Україна (Київ).

.
ВійнаShift→
X