Що таке оригінальні препарати і що таке дженерики?

Нас нерідко запитують, чи добрі в Україні ліки або краще закуповувати і привозити їх з-за кордону. Давайте розберемося з цим питанням.

Оригінальний препарат – це той, який виробляє компанія, яка його розробила. Тому він точно відповідає всім заявленим характеристикам. Але за законом компанія-винахідник зобов’язана оприлюднити формулу своїх ліків після того, як закінчиться патент на одноосібне її використання, і тоді ці ліки зможуть виробляти і інші фірми.

Це зроблено для того, щоб препарати стали більш дешевими і доступними. Жодна країна не може забезпечити всіх хворих оригінальними препаратами, але в цьому і немає необхідності, якщо їх дешевші аналоги так само ефективні і безпечні.

Копія будь-якого оригінального препарату, порівнянна з оригіналом по ефекту, дозуванні, механізму дії, шляхами введення і показаннями для призначення, називається дженерик або біосіміляром, коли мова йде про моноклональних антитіл.

До складу дженерика входить те ж саме активна діюча речовина, що і до складу оригіналу, а неактивні (баластні) речовини можуть відрізнятися. У деяких випадках у дженериків можуть бути більш яскраво виражені побічні ефекти, наприклад, якщо виробник використовує менш очищені компоненти.

Але це трапляється не так часто, і в більшості ситуацій лікування дженериками нічим не відрізняється від лікування оригінальними препаратами.

X