Відновлення емоційної рівноваги

Якщо до цього моменту Ви повністю знаходилися під опікою фахівців, то тепер багато чого буде залежати від Вас, Вашої енергії і здорового глузду, але найголовніше – від Вашого внутрішнього стану. Це перше, про що Вам належить подбати, адже відновлення емоційної рівноваги є невід’ємною частиною процесу одужання.

Коли жінка після лікування повертається додому і коли здавалося б усе найважче вже позаду, дехто стикається з новими емоційними проблемами. Дійсно, дотепер лікування вимагало значних фізичних і психологічних зусиль, але при цьому воно діяло і певним чином заспокійливо: принаймні Ви відчували, що щось робите, щоб перемогти хворобу. Багато жінок відчувають занепокоєння коли лікування закінчується, їм здається, що для боротьби з хворобою нічого не робиться.

Якщо Ви маєте подібні почуття, згадайте, що у Вас є рекомендації лікаря, і що зараз найважливіше – це повернення до повноцінного життя. Згадайте, як Ви раніше справлялися з життєвими труднощами, можливо, цей досвід і сьогодні буде для Вас корисним.

Намагайтеся не замикатися в собі. Відкрито обговорюйте свої переживання та почуття з сім’єю і друзями, з тими, кому Ви довіряєте. Це може мати надзвичайно цілющу дію. Й до того ж відкрите обговорення проблем і труднощів з рідними допоможе їм краще розуміти та підтримувати Вас.

Жизнь – это жизнь, боритесь за неё. (Мать Тереза)

Невизначеність, властива онкологічним захворюванням, може часом турбувати і Вас і Ваших рідних. Це – природно. Але не треба малювати картини трагічного майбутнього й, таким чином, марно втрачати дорогоцінну енергію. Краще вибрати інший шлях – ставити перед собою позитивні цілі і докладати зусиль для їх досягнення; цінувати те, що ми маємо, а не шкодувати за тим, чого у нас немає. Можливо, іноді Ваш настрій буде поганим – це не тільки тому, що Ви стикаєтесь із невизначеним майбутнім, але і просто тому, що Ви пережили важкі часи. Тож не вимагайте від себе постійно відмінного настрою. Коли Вас охоплює смуток, пам’ятайте, так буде не завжди.

Як будь-яке серйозне випробування, хвороба – це не тільки лихо, але і джерело важливого життєвого досвіду. Часто жінки говорять про те, що після операції вони по новому почали сприймати життя, зблизилися з рідними, прийшли до більш глибокого усвідомлення сенсу життя.

Пам’ятайте, що якості, які роблять Вас привабливою людиною, люблячою жінкою і турботливою матір’ю не змінилися через те, що з Вами скоїлося. Ви та ж сама жінка, з тими ж цінностями, інтересами і турботами. Усе, що було важливим для Вас до лікування, може залишатися частиною Вашого життя і тепер.

Можливо, Ви захочете знайти інших жінок, що перенесли подібну операцію і лікування. Розмова з жінками, що пройшли подібний шлях, допоможе Вам не тільки зрозуміти, що Ви не одна, але і збагатити власний досвід.

X