Часті запитання щодо перетину кордону дітей, що мають онкологічні захворювання, або інвалідність

Хто може супроводжувати дитину, яка має онкологічні захворювання під час воєнного стану?

У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану супровід дітей, хворих на онкологічні, онкогематологічні захворювання, що підтверджується документом, виданим лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я в порядку та за формою, що встановлені МОЗ, здійснюється матір’ю та/або батьком, опікуном, піклувальником, одним або обома прийомними батьками, батьками-вихователями, які здійснюють такий супровід.

Дитину з інвалідністю віком до 18 років можуть супроводжувати батьки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які її виховують.

Які документи мають бути в наявності у особи, яка супроводжує дитину з онкологічним захворюванням, або дитину з інвалідністю?

У наявності супроводжуюча особа повинна мати довідку про отримання державної допомоги на дитину, хвору на онкологічні, онкогематологічні захворювання, яким не встановлено інвалідність, видану структурним підрозділом з питань соціального захисту населення районної, районної у м. Києві держадміністрації, виконавчим органом міської ради, до території територіальної громади якої входить територія міста обласного значення, районної у місті (у разі її утворення) ради (незалежно від того, кого призначено отримувачем допомоги), або документа, виданого лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я в порядку та за формою, що встановлені МОЗ.

Це стосується також і дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитини, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги.

Крім того мають бути документи, що підтверджують родинні зв’язки (у разі здійснення супроводу матір’ю та/або батьком), або документи, що підтверджують відповідні повноваження особи, що супроводжує таку дитину (у разі здійснення супроводу опікуном, піклувальником, одним або обома прийомними батьками, батьками-вихователями).

Які документи повинні бути у супроводжуючої особи при самостійному виїзді за межі України?

Виїзд за межі України супроводжуючих осіб самостійно може здійснюватися на підставі документів, зазначених вище та свідоцтва про народження дитини або документів, що підтверджують відповідні повноваження особи, що супроводжує дитину, що має онкологічне захворювання або дитину з інвалідністю.

До одного з Документів що підтверджують відповідні повноваження особи, що супроводжує дитину з інвалідністю (у разі здійснення супроводу опікуном, піклувальником, одним або оома прийомними батьками, батьками-вихователями належать:

  1. посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю", в якому зазначено статус "дитина з інвалідністю";
  2. довідка про отримання державної соціальної допомоги дітям з інвалідністю, виданої структурним підрозділом з питань соціального захисту населення районної, районної у м. Києві держадміністрації, виконавчим органом міської ради, до території територіальної громади якої входить територія міста обласного значення, районної у місті (у разі її утворення) ради (незалежно від того, кого призначено отримувачем допомоги), або індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю, виданої лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я;
  3. Медичний висновок про дитину з інвалідністю до 18 років.
Юридичну силу мають також нотаріально засвідчені копії вказаних документів.

Чи можуть батьки супроводжувати повнолітню особу з інвалідністю I чи II групи?

Батьки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I чи II групи можуть супроводжувати таку особу за наявності свідоцтва про її народження та документів, що підтверджують інвалідність (їх нотаріально засвідчених копій);

Які родичи можуть супроводжувати дитину з інвалідністю крім батьків?

Супроводжувати дітей з інвалідністю для виїзду за межі України можуть баби, діди, повнолітні брати, сестри, мачухи, вітчими, , у разі їх приналежності до категорії осіб, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, за наявності у них відповідних підтвердних документів та документів, що підтверджують родинні зв’язки (їх нотаріально засвідчених копій);

Відповідаючи на поставлені запитання було використано «Правила перетинання державного кордону громадянами України», затверджені Постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27 січня 1995 року, чинні на дату даної публікації з відповідними змінами та доповненнями.

УВАГА, СУТТЄВО! До названого норматимвно-правового акту регулярно вносяться зміни, у зв'язку з чим, варто перевіряти актуальну редакцію за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#Text.

X