Пресс-конференція в УНІАН

Прес-конференцією в УНІАН розпочалався інформаційний проект «Чоловікі проти раку грудей – 2017» (жовтень) кампанія щодо раку грудної залози. Це вже п’ятий рік поспіль організатори (Онко портал, ВООО «Разом проти раку») пропонують привернути увагу до цієї проблеми через молодих і успішних чоловіків, які радять кожному подбати про своїх найдорожчих жінокмам, бабусь, сестер, дружин і хоча б у ці жовтневі дні поцікавитися – а як давно вони відвідували мамолога. Цьогоріч проект підтримали танцівники найпопулярнішого нині проекту «Танці з зірками» на чолі з Владом Ямою.

Учасники прес-конференції говорили і про те, що ефективність лікування залежить як від ранньої діагностики, так і від доступності сучасного лікування. Як наголосив завідувач відділення хіріргічного центру Київського міського онкоцентру Микола Анікусько успішний результат при лікуванні раку грудної залози залежить не тільки від стадії, а й від молекулярної характеристики пухлини. Наприклад, деякі види агресивних пухлин, які раніше мали несприятливий прогноз, завдяки новітнім технологіям вдається повністю взяти під контроль. Але для цього потрібні сучасні вартісні препарати, які пацієнти не можуть купити за свій кошт. Як поінформувала директор Національного інституту раку Олена Колесник, на сьогоднішній день за рахунок державного фінансування вдається покрити потреби пацієнток з раком грудей лише на 15 відсотків. Якщо говорити про сучасні препарати, то хворі жінки могли їх отримати лише за рахунок програм фармацевтичних компаній або за рахунок клінічних досліджень.

Заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик зі свого боку зазначив, що МОЗ передбачає після перехідного періоду реформи включити до проекту реімбурсації лікарські препарати, що лікують онкологічні хвороби. Тобто держава повністю або більшу частку препаратів відшкодовуватиме за свій рахунок, і тягар лікування онкологічних хвороб стане легшим для українців. Але невідомо , чи може такий проект покрити необхідні сучасні вартісні препарати, адже наразі у Національному переліку ліків вони відсутні.

Про доступність лікування говорили і присутні на прес-конференції жінки, які живуть з цим діагнозом. Є багато випадків, коли жінки в Україні відмовляються від лікування раку молочної залози через відсутність коштів, - наголосила голова громадської організації «Разом проти раку» Лариса Лопата.– Нам увесь час кажуть почекати. Але онкопацієнти – це та категорія, у якої часу на очікування немає.

Але все ж таки дуже важливо, аби хвороба була виявлена на ранній стадії – тоді її лікування, окрім ефективності, і обходиться в десятки разів дешевше.

Когда заходишь в онкологический центр и видишь людей с потухшим взглядом, понимаешь, что... деньги, побрякушки, непонятные обиды.., все это теряет всякий смысл... желаю всем только ЗДОРОВЬЯ!!!

Утворення менше за 5 міліметрів жінка виявити самостійно не може. Взагалі, діагностувати рак грудей дуже важко. Це скрита хвороба. У молочних залозах відсутні нервові закінчення, які б могли підштовхнути нас до того, що є проблема, – зазначив Микола Анусько.

Тому онкологи вкотре наголошують – жінка до 40 років щорічно повинна робити УЗД молочних залоз, після 40-мамографію. І як підсумувала редактор onco.com.ua Лілія Гудзь, є багато причин не сходити до мамолога, але є одна найважливіша, яка примушує жінку подбати про здоров’я – це бажання жити і бути зі своєю родиною.

Любов Пилипенко
http://onco.com.ua/

X