Увага, важлива інформація!

Дорога щастя

З 12-16 грудня 2016р в санаторії «Медабори» Тернопольської обл. НАІ України спільно з ВГООІ «Разом проти раку» проводили психологічний семінар-тренінг «Надання підтримки жінкам хворим на РМЗ; перший контакт, супровід, об’єднання зусиль «Дорога щастя». Цей захід проводився заради вдосконалення сучасного стану медико-соціальної- психологічної та оздоровчої реабілітації жінок, які перенесли операцію з приводу раку молочної залози. Завдяки спільній співпраці всі заходи проводились на дуже високому рівні,на позитиві, за участю фахівців-психологів та членів організації, що дає можливість вселити віру та надію жінок в завтрашній день.

Лариса Лопата / Голова ВГООІ «Разом проти раку»

З 12-16 грудня 2016р в санаторії «Медобори» проходив семінар-тренінг «Дорога щастя» для жінок, що перенесли онкозахворювання.у межах реабілітаційної програми . Вчора повернулась. Думок, вражень, емоцій - через край. Але одне основне я хочу донести до вас, дорогі мої. З усіх аудиторій, з якими мені довелось працювати, аудиторія «онкоживих» - найбільш благодатна. Усі їхні смисли, напрямок думок, інсайти, враження, почуття - носять чітко виражений оптимістичний, життєстверджуючий характер. Жінки, які перенесли і пережили смертельно небезпечну хворобу виявляються більш життєлюбними і життєдайними, сильними і міцними, чутливими і чуйними. Вони не бояться жити. Вони не бояться давати і брати. Вони не бояться творити. Вони не бояться змін. І вся атмосфера на тренінгах наповнювала мене почуттям - життя прекрасне, життя розмаїте і варте того, щоб його проживати на повні груди! А тепер основне питання — Чому для того, щоб радіти життю нам часто треба заглянути за край цього життя? Давайте радіти тому, що ми маємо вже, зараз, тепер і тут. Життя варте того, щоб ЖИТИ!!!!

Профессор в Центр психологічних консультацій Марина Орап

Витяг з Постанови Кабінету Міністрів України Від 26 жовтня 2016 р. № 781, м. Київ. Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2012 р. № 321 і від 23 квітня 2014 р. №117. ПОРЯДОК забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю” та “дітей з інвалідністю.

Загальна частина

2. Жінки після мастектомії, секторальної резекції молочної залози, квадрантектомії та із вродженими вадами молочних залоз забезпечуються протезами молочних залоз, післяопераційними протезами, ліфами для їх кріплення, спеціальними ліфами для кріплення протезів молочних залоз для занять фізичною культурою і плаванням, ортезами на верхні кінцівки, зокрема компресійними рукавами.”;

21. Направлення, видані органами соціального захисту населення жінкам після мастектомії секторальної резекції молочної залози, квадрантектомії»та з вродженими вадами молочних залоз, діють довічно. незалежно від строку, визначеного індивідуальною програмою, висновком МСЕК або ЛКК, рішенням ВЛК»;

Електронні направлення на повторне забезпечення жінкам після мастектомії, секторальної резекції молочної залози, квадрантектомії та з вродженими вадами молочних залоз формуються органами соціального захисту населення за два місяці до закінчення строку експлуатації попереднього технічного та іншого засобу реабілітації.».

У разі зміни прізвища, імені та по батькові, відомостей про зареєстроване місце проживання особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи вони або їх законні представники повідомляють про це органу соціального захисту населення протягом 15 робочих днів.”;

35. Жінки після мастектомії та з вродженими вадами молочних залоз забезпечуються протезами молочної залози обов’язково з ліфами для їх кріплення та у разі потреби, що визначається індивідуальною програмою, висновком МСЕК, ЛКК разом з компресійним рукавом при лімфодемі.

У разі двосторонньої ампутації молочних залоз протези молочної залози видаються з розрахунку одна пара на рік, ліфи для їх кріплення — три одиниці на рік.

Якщо жінкам після мастектомії в період експлуатації попередньо виданих протезів молочної залози та ліфів для їх кріплення проведено чергову операцію, що підтверджено довідкою ЛКК, органи соціального захисту населення формують електронні направлення про дострокову видачу протезів молочної залози та ліфів для їх кріплення.

Жінки після мастектомії забезпечуються на вибір трьома ліфами для кріплення протезів молочної залози або двома зазначеними ліфами та одним спеціальним ліфом для кріплення протезів молочної залози для занять фізичною культурою і плаванням.

Жінки в післяопераційний період згідно з довідкою лікаря закладу охорони здоров’я, в якому проводилася операція, забезпечуються післяопераційним протезом у комплекті з одним ліфом.”.

X