Почуйте нас! У онкопацієнтів немає часу чекати. Нам треба якісне лікування препаратами нового покоління сьогодні і зараз.
ВОГО «Разом проти раку» об’єднує жінок перенесли операцію на РМЗ. Ми самі пройшли шлях пацієнтів і не з чуток знаємо про всі труднощі, з якими доводиться стикатися хворим з раком.
У 2019 виповнюється 20 років жіночому волонтерського руху по боротьбі з раком молочної залози В Україні.
Волонтери нашої організації підтримують жінок на шляху доодужання, надаючи інформаційну та психологічну підтримку, виступають за доступність діагностики та лікування.
Завдання організації змінити ставлення суспільства, провідних фахівців в області онкології і, звичайно ж, органів законодавчої та виконавчої влади до раку і онкологічним хворим. Таргентнs препарати, препарати нового покоління, повинні бути доступні в лікуванні онкопацієнтів. Людина з онкологічним діагнозом має право на гідне лікування, а держава за Конституцією має обов’язково гарантувати допомогу і лікування онкопацієнтів, в тому числі, і безкоштовну.
Наш сайт amazonki.kiev.ua містить необхідну інформацію для жінок, які хочуть більше дізнатися про РМЗ. У ньому розповідається про сучасні методи лікування і реабілітації, прохіміотерапії і про харчування під час хіміотерапії, історії пацієнтів, які знайшли свій шлях до одужання.
Хвороба не обирає в які двері стукати, але пам’ятаєте: рак - не вирок, це діагноз. Головне, прийти до лікаря вчасно. Ми всі різні, у нас різні мрії, бажання і можливості, але всіх нас об’єднує одне, найважливіше - бути здоровими. І ми бажаємо всім вам успіхів у виконанні цього бажання.
Лариса Лопата, голова ВГООІ «Разом проти раку»«Амазонки України»
Надія – кращий лікар з усіх, які мені відомі!
Олександр Дюма (батько)
Широке впровадження диспансеризації, а також інформованість пацієнтів дає можливість своєчасно пройти мамографічне обстеження, яке є безальтернативним у виявленні ранніх ознак цього серйозного, захворювання. Виявлене на ранній стадії захворювання дає шанс на органозберігаюче лікування, яке не тільки зберігає життя, але і дає можливість зберегти її якість і продовжувати, чи не втрачаючи своїх цілей і не змінюючи своїх планів на майбутнє.
В даний час вже відомо безліч факторів, які призводять до розвитку раку, і ми вже знаємо, як виключити ці фактори, як з ними боротися, щоб не допустити розвитку хвороби. Якщо ж хвороба прийшла, то потрібно, не відкладаючи візит, вчасно прийти до фахівця, поділитися з ним своїми проблемами і отримати ре-комендації. Прийшов час, коли пацієнт і лікар можуть і повинні спільно своєчасно вирішувати виникаючі проблеми.
Дорогі жінки! Якщо все ж біда прийшла, не варто опускати руки, необхідно зібратися з силами і пройти той непростий шлях зцілення, який, безсумнівно, буде успішним, потрібно тільки в нього вірити.
Ми знаємо безліч пацієнток з діагнозом «рак молочної залози», які живуть повноцінним активним життям і навіть допомагають іншим. Причому не всі вони в ремісії, деякі все ще продовжують власну боротьбу з хворобою, але змогли навчитися жити так, щоб лікування і захворювання їх не обмежується. І ми розповімо про це докладніше в нашій брошурі!
Почнемо з того, що пояснимо, що таке рак взагалі і звідки з’являються пухлини. Так ось, рак починається з того, що в одній якійсь клітині організму ламається її життєвий цикл. У нормі кожна клітина народжується, ділиться і вмирає. Механізм вмирання клітини називається апоптозом. А ракова клітина продовжує ділитися і ділитися, і клітин стає так багато, що вони розростаються в пухлину.
Спочатку маленьку, і вона харчується за рахунок власних ресурсів, а потім в ній утворюються кровоносні судини, які проростають в кровоносну систему, щоб пухлина отримувала більше харчування і продовжувала зростати. З відтоком крові і лімфи ракові клітини можуть поширюватися повсьому організму, утворюючи вторинні пухлини в інших органах – метастази. Так рак, якщо його не лікувати, захоплює і отруює весь організм.
Молочна залоза складається з часточок – залоз, які можуть виробляти молоко під час лактації, і проток, за якими молоко надходить до соска. Це гормонозалежний орган, який змінюється як під час менструального циклу, так і з віком. Після 45-55 років під час менопаузи, коли яєчники виробляють недостатньо гормонів, молочна залоза стає більш уразлива до розвитку ракової хвороби – тому частіше раком захворюють жінки старше 45 років, і в цьому віці необхідно проходити профілактичну мамографію, щоб не пропустити початок хвороби. Залежно від витоків розвитку пухлини рак молочної залози може бути часточковим(дольковим) або протоковим.
Так вже ми влаштовані, що завжди шукаємо причини, чому ми захворіли. Але далеко не завжди їх можна встановити. Ми хочемо застерегти вас від пошуку метафізичних передумов розвитку раку. Рак – це точно не покарання за вчинки і думки, він абсолютно точно дається нам не за гріхи або в помсту! Не требазвинувачувати себе, щоб прийняти хворобу! Раком молочної залози хворіють асоціальні жінки і черниці, бездітні і багатодітні, що палять і ті, хто вів здоровий спосіб життя (хоча куріння, безумовно, підвищує ризик розвитку раку, і ми про це ще будемо говорити).
Взагалі в кожному здоровому організмі буквально кожну хвилину можуть з’являтися такі мутантні клітини, які можуть стати раковими, але імунітет їх помічає і знищує, як вірус або бактерію. Однак якщо рак все ж розвивається, це означає, що з якоїсь причини природна протипухлинна захист дала збій і не помітилаполомку. Швидше за все спусковим механізмом стає поєднання декількох чинників ризику, але і це не досить точно, тому що при одних і тих же умовах в однієї жінки пухлина розвинеться, а в іншої ні.
Отже, фактори ризику, які послаблюють протипухлинний захист і підвищують ризик виникнення раку:
У деяких жінок є вроджені генетичні поломки – мутації генів природнього протипухлинного захисту клітин молочної залози. У них ймовірність розвитку раку набагато вище, ніж у інших. Ці гени передаються у спадок.
Тому, якщо на рак молочної залози хворіли ваші бабусі, мама або сестри, ви – в групі ризику. Хвороба родичок – свідоцтво про можливу мутацію в генах, відповідальних за розвиток раку.
Це можна перевірити, здавши аналіз на BRCA1,2. Якщо аналіз буде позитивним, ймовірність розвитку раку молочних залоз і яєчників збільшується до 80%. Анджеліна Джолі, дізнавшись після аналізу, що у неї є та найнебезпечніша мутація, зважилася на операцію з видалення тканини молочних залоз з установкою імплантів, щоб взагалі виключити можливість виникнення пухлини.
Однак ці мутації зустрічаються не так вже й часто. Тільки 5-10% від усіх хворих на рак молочної залози є носіями мутантного гена.
Навіть якщо вам діагноз «рак» вже поставлений, потрібно уточнити у лікаря, чи є серед ваших аналізів аналіз на мутацію і чи треба вам його здавати. Адже при позитивному результаті є два шляхи – консервативного лікування при відсутності захворювань молочних залоз, попереджає можливу негативну тенденцію, а при наявності виражених несприятливих форм мастопатії бажано провести профілактичну операцію на другій молочній залозі (якщо вона ще не уражена), а в деяких випадках і видалення яєчників, щоб надалі уникнути виникнення нової пухлини.
Вам потрібно провести дослідження, якщо:
Це нормально – думати і запитувати себе: які мої шанси? помру я? чи зможу перемогти хворобу? Нам часто здається, що нам можуть сказати про це прямо тут і зараз. Але це не так. Точного прогнозу, як буде розвиватися саме ваша хвороба і як буде проходити лікування, не дасть жоден лікар.
І хоча дійсно шанси на повне одужання від РМЗ, якщо пухлина виявлена на ранній стадії, – майже 97%, ми також знаємо багатьох жінок, які змогли вийти в стійку ремісію, хоча їх рак був вже на просунутій стадії! Тому рак – не вирок. А стадія свідчить лише про те, наскільки поширилася хвороба, і визначає тактику лікування, але ніяк не визначає ваше майбутнє.