Під час хіміотерапевтичного лікування можуть виникнути певні проблеми зі шкірою, такі як почервоніння, висипання, свербіж, лущення, сухість, вугрі, підвищена чутливість до сонця.
У деяких пацієнтів шкіра під час проведення хіміотерапії темніє. Боятися цього не треба, тому що це пов’язано з індивідуальними особливостями обміну заліза в організмі. По завершенні хіміотерапії, з часом, пігментація проходить.
Не приймайте ванну протягом тривалого часу, особливо гарячу. Використовуйте зволожуюче мило.
Наносіть крем або лосьйон на шкіру, поки вона ще волога, не чекаючи висихання. Не використовуйте парфуми, туалетну воду або лосьйони, що містять алкоголь. Якщо у вас свербіж, порадьтеся з лікарем, який крем або мазь краще застосовувати.
Уникайте прямих сонячних променів, наскільки це можливо, особливо влітку, з 10 години ранку до 4 години вечора, коли сонячне випромінювання максимально. Використовуйте сонцезахисний крем з сонцезахисним фактором (SPF) 15 або вище.
Носіть одяг з довгими рукавами і капелюхи з широкими полями (особливо якщо у вас випадає волосся), щоб захистити себе від сонця.
Важливо дбайливо поставитися і до шкіри голови. У разі якщо шкіра суха, свербить або вас турбує лупа, користуйтеся делікатним кремом без ароматизаторів.
Можна використовувати натуральне рослинне масло (наприклад, оливкова). Спіть на подушках в наволочках з натуральної тканини (100-відсотковий льон або бавовна). Якщо ви не носите шапочку або перуку, намастіть голову сонцезахисним кремом.
Коли волосся почнуть відростати, мийте голову шампунем для немовлят і розчісуйте м’якою щіткою.
Нігті можуть стати ламкими. Можна використовувати зміцнюючі лаки, змащувати кутикулу маслом, а також пити вітаміни з кальцієм. Захищайте нігті – надягайте гумові рукавички примитті посуду, працюючи в саду або роблячи іншу роботу по дому.
Повідомте лікаря, якщо у вас з’явилися почервоніння, біль або зміни на шкірі в районі кутикули.