У 60-80% випадків рак молочної залози є гормоно-чутливої пухлиною, це означає, що завдяки спеціальним рецепторам пухлина росте під впливом стероїдних гормонів естрогену і прогестерону (ЕР + і ПР +). Гормонотерапія блокує цей вплив, пригнічуючи продукцію естрогенів.
Схеми гормонотерапії розрізняються для жінок, у яких вже настала менопауза, і для тих, у яких менструальний цикл триває.
У деяких ситуаціях молодим жінкам на час лікування вводяться препарати, які фактично призводять її організм в стан постменопаузи, щоб зробити лікування ефективнішим. А після одужання менструація повертається, і через якийсь час молода жінка навіть зможе планувати вагітність.
Буває, що пацієнтки самі відмовляються від гормонотерапії, тому що не розуміють, наскільки вона важлива. Їм здається, що ось хімія вбиває рак, а гормони – вони просто так призначаються.
Але це не так! Гормонотерапія знижує ризик не тільки рецидиву захворювання, а й запобігає розвитку пухлини в протилежній молочній залозі. Тому дуже важливо дотримуватися всі призначення лікаря і приймати препарати за схемою.
Останнім часом додатково до гормонотерапії стали призначати препарати, що модифікують кістковий метаболізм, які не тільки захищають наші кістки від передчасного вимивання кальцію (остеопенія або остеопороз), але і покращують віддалені результати лікування, тобто продовжують наше життя без хвороби.