Хіміотерапія

Хіміотерапія – це сильні ліки, які повинні вбивати всі ракові клітини в організмі. І багато хто дивується, навіщо проводити таке лікування, наприклад, після операції. Адже все вже видалили! Але справа в тому, що ніхто не може бути впевнений, що в організмі не залишилося прихованих ракових клітин. Вони можуть циркулювати по крові або вже зачепилися в інших органах, але поки ще такі малі, що їх неможливо побачити під час досліджень.

Навіть при I стадії пухлини у 10-15% хворих в подальшому знаходять віддалені метастази. Щоб не дати раку шансу, і проводиться хіміотерапія.

Кількість курсів ад’ювантної (післяопераційної) хіміотерапії може бути від чотирьох до шести-восьми в залежності від стадії хвороби. Менша кількість курсів недостатньо ефективно.

І як ми вже сказали вище, в ряді випадків проводять передопераційну (неоад’ювантну) хіміотерапію. Це робиться для того, щоб зменшити пухлину і приховані метастази. При такому лікуванні можна неоперабельні пухлини перевести в операбельні.

Важливо пам’ятати, що число передопераційних курсів теж не повинно бути менше шести-восьми. Сьогодні не прийнято виконувати операцію відразу ж, як тільки пухлина стане операбельною. Знайте і пам’ятайте про це і, якщо вам запропонують зробити інакше, задайте питання!

При лікуванні РМЗ, як правило, використовують поєднання декількох протипухлинних препаратів, що володіють різним механізмом дії. Вибір схеми лікування залежить від багатьох факторів, в тому числі біологічних характеристик пухлини, стадії захворювання, коли настала у пацієнтки менопауза, її віку, загального стану.

Дуже уважно треба ставитися до призначення хіміотерапії при наявності гострих інфекційних захворювань, глибокі порушення функції печінки і нирок, вираженій серцево-судинній недостатності, некомпенсованому діабеті та інших хронічних захворювань. Обов’язково потрібно попередити лікаря про всі супутні захворювання, щоб він зміг правильно підібрати режим хіміотерапії.

X