Лікування метастатичного раку

На відміну від ранніх стадій, коли завдання лікаря – повністю вилікувати пацієнтку, метастатичний рак молочної залози є хронічним захворюванням. Лікування уповільнює розвиток раку, іноді навіть зупиняє його на час, але лікуватися доведеться все життя.

Симптоми, які можуть викликати метастази

Метастази в легені

Іноді клітини раку молочної залози поширюються в одне або обидва легенів через кров або лімфатичну систему. Серед симптомів відзначають брак дихання, кашель, біль і втрату апетиту.

Метастази в печінці

Якщо рак молочної залози поширився в печінку, ви можете відчувати біль, нудоту, втрату апетиту,ікота, жовтяницю, втома і свербіж шкіри.

Метастази в кістці

Метастази в кістковій тканині є найпоширенішою причиною болю і спостерігаються приблизно у 2/3 жінок з метастатичним раком молочної залози. Ви можете відчувати біль, переломи кісток через те, що вони ослабли, компресію спинного мозку, анемію і виснаження.

Метастази в головний мозок

Симптоми дуже сильно залежать від того, яка частина мозку зачеплена раком. Серед можливих симптомів – головний біль, нудота, втома, слабкість, сплутаність думок, втрата пам’яті, складності з промовою, судоми.

Ваше лікування буде направлено на те, щоб зменшити метастази і зняти симптоми, які вони викликають.

При розповсюдженому раку молочної залози застосовується трохи інша тактика лікування, ніж при локальних формах.

Оскільки метастази на цьому етапі вже є у віддалених органах, то хірургічне лікування буде неефективним. Адже навіть якщо видалити первинну пухлину, інші будуть продовжувати отруювати організм. Тому системна (лікарська) терапія – основа лікування метастатичного раку молочної залози. При цьому лікар-онколог визначає оптимальний режим гормоно-, хіміо-, таргетной терапії в залежності від типу пухлини, проведеної раніше терапії та стану пацієнтки. Також можливе застосування променевої терапії для зменшення великих пухлин.

Хочемо ще раз наголосити, що навіть при наявності віддалених метастазів грамотне і системне лікування в багатьох випадках дозволяє продовжити життя на багато років і зберегти її високу якість.

Для досягнення хороших результатів лікування дуже важливо налаштуватися на лікування, довіряти своєму лікарю і дотримуватися всі його рекомендації. Хіміотерапевт може коригувати і навіть міняти схеми лікування в залежності від того, як пухлина реагує на терапію.

В останні роки поступово впроваджується і принципово нове лікування – імунотерапія. Цей вид ліків викликав справжню революцію в лікуванні онкологічних захворювань – препарати призначають пацієнтам з запущеними формами раку, яким більше нічого не допомагає. Дія імунопрепаратів принципово відрізняється від інших методів лікування і направлена на імунну систему організму, а не на пухлину. Препарати дозволяють імунній системі вибірково розпізнавати і атакувати пухлинні клітини. Більш того, препарати дають довготривалу пам’ять імунній системі, так що вона може забезпечувати більш довгострокову реакцію на пухлинні клітини.

На жаль, при всіх перспективних властивостей імунотерапії вона, як і будь-які інші ліки, може і не допомогти деяким пацієнтам. Заздалегідь передбачити (визначити по пухлині або по крові), чи буде ІО-терапія ефективна саме у вашому випадку, на сьогоднішній день не можна, треба відмітити, що імунопрепарати дорогі,але дослідження в цьому напрямку ведуться.

Також не варто забувати, що по всій країні ведеться велика кількість клінічних досліджень, беручи участь в яких ви маєте можливість отримати найбільш перспективні, але поки досліджувані препарати. Не соромтеся запитати у свого лікаря про можливість вашої участі в подібних дослідженнях.

X