Паління і вагітність

Паління, на жаль, найбільше часто уживана шкідлива звичка серед вагітних на Україні. Незважаючи на пропаганду щодо шкоди паління для здоров’я, відсоток курящих жінок останнім часом сильно збільшився.

Ще більше збільшився відсоток курящих дівчат – підлітків і перевищує відсоток курящих серед юнаків.

Хоча паління шкодить і здоров’ю матері і майбутньому дитині, тільки 20% жінок відмовляється від паління під час вагітності.

Результат впливу паління на плід

Найбільш видимим результатом паління під час вагітності є розвиток гіпотрофії плоду (зменшення росту і вагиплоду). Це зв’язано з тим, що при паління відбуваються різні порушення в плаценті і плід недоодержує кисень і живильні речовини. Чим більше диму вдихається матір’ю (навіть якщо вона сама не курить, але часто знаходиться в прокуреному приміщення, тобто є пасивним курцем), тим більше виражений ступінь гіпотрофії в дитини. Тому некурящі вагітні жінки повинні уникати сильно напалених місць. І якщо хто-небудь з родини курить, переконати його не курити в житловому приміщення.

Паління під час вагітності приводить до підвищення ризику передчасних пологів, передчасної прошарки дитячого місця (плаценти).

Уроджені дефекти серця, головного мозку частіше зустрічаються в дітей, чиї матері курили під час вагітності. Паління матір’ю може збільшити ризик синдрому раптової смерті немовляти. Крім того, діти курящих матерів мають невеликі,але видимі відхилення у фізичному й інтелектуальному розвитку. Як правило, вони відстають у росту, частіше хворіють,гірше учаться. Це зв’язано з тим, що під час внутрішньоутробного розвитку в них було кисневе голодування (нікотин стимулює викид речовин, що стискають судини плаценти).

Тому думаючи про здоров’я свого майбутнього маляти, відмовтеся від паління під час вагітності, а ще краще не курить взагалі.

Паління може викликати захворювання на РАК

X