Хочемо відразу заспокоїти тих, хто боїться йти на операцію, бо не уявляє своє тіло без грудей – в більшості випадків жіночний зовнішній вигляд можна зберегти! Якщо раніше всім проводили радикальну операцію, видаляли груди повністю, то зараз прийнято піклуватися і про зовнішній вигляд пацієнток. На ранніх стадіях можливо виконати органозберігаючу операцію – видалити тільки пухлину, зберігши молочну залозу. А на більш пізніх лікарі можуть запропонувати зробити радикальну мастектомію, або одномоментну плас
Онкологи-хірурги виконують два види операцій на молочній залозі з пухлиною – лампектомію і мастектомію в різних модифікаціях.
Лампектомія – це повне видалення пухлини із збереженням молочної залози. Подібні операції проводять на ранніх стадіях раку (ще один аргумент на користь регулярного обстеження грудей).
Мастектомія – це повне видалення молочної залози з регіональними лімфатичними вузлами. Раніше видаляли ще й великі грудні м’язи (на яких розташована молочна залоза), а іноді і ребра, в даний час застосовують більш щадні методики і без крайньої необхідності нічого не відрізають.
Деяким жінкам вдається провести мастектомію зі збереженням шкіри, в цьому випадку можна зробити одномоментну пластику – поставити імплант або експандер. Експандер – це тимчасовий імплант, його ставлять, коли за планом лікування повинна бути променева терапія, щоб імплант не заважав опроміненню.
Експандер наповнюють фізрозчином, щоб зберегти шкіру і зовнішній вигляд, а через півроку після закінчення лікування замінюють на постійний імплант. Також експандер ставлять в разі неможливості зберегти шкіру молочної залози, щоб створити новий шкірний мішок для подальшої установки імпланта.