Як впоратися з рецидивом раку

Фахівці пропонують 10 порад, які дозволять впоратися з рецидивом раку:

1. Прийняття діагнозу. Як би не було страшно і сумно, як би не хотілося копатися у своїх діях та вибирати, що зроблено неправильно – необхідно прийняти свій діагноз. Ні, не треба з ним миритись. Важливо сказати собі “Так, рак повернувся, але я знаю, як його побороти!”.

2. Живіть у своєму ритмі. Ми постійно змінюємось і будуємо плани. Якщо відбувся рецидив раку, не мучте себе питанням, що робити? Довіртеся лікареві, а самі продовжуйте реалізовувати свої плани і йдіть напролом. Це ще один спосіб мотивації швидше перемогти хворобу, що повернулася. Можливо, лікар дозволить поєднувати лікування та ваше досягнення нових вершин.

3. Плануйте. Навіть планування прогулянки чи походу в кіно, чудовий спосіб самопідтримки. Вносьте у свій графік не лише походи до лікаря та проведення діагностики, а й те, що робить вас щасливим. Це позбавить постійних думок про діагноз і підвищить вашу ефективність і цілеспрямованість.

4. Згадайте, як це було. Ви вже дали відсіч раку у минулому. Нагадайте собі, що вам допомогло перемогти його тоді. Пройдені етапи дозволять краще адаптуватися до нової ситуації та впоратися з нею швидше.

5. Не терпіть симптоми. Рак часто обтяжує рядом симптомів, що погіршують якість життя. Не варто миритися з ними – попросіть про допомогу лікаря. Фахівець знайде способи усунути біль, покращити загальне самопочуття і впоратися з низкою інших проблем.

6. Знайте все про свій діагноз. Дізнавшись, що трапився рецидив після раку, не варто звинувачувати лікарів і закриватися від них або думати про найгірше, не підкріплюючи істинними даними. Зверніться до лікаря і попросіть його розповісти про всі тонкощі діагнозу, майбутнє лікування, прогнози та реабілітацію.

7. Заручіться підтримкою. Важливо вміти вимовляти свої проблеми людині, якій готові викричати весь емоційний вантаж. Знайдіть його у своєму оточенні, зверніться до психолога або пошукайте нових друзів серед тих, хто також бореться з рецидивом раку.

8. Бережіть свій сон і розум. Чим більше ви страждатимете, тим більше проблем примагнічуватиметься до вас. Намагайтеся зберегти внутрішню рівновагу, вчасно лягайте спати та не перевантажуйте свій розум тяжкими переживаннями про майбутнє.

9. Зверніться до близьких. Не варто покладати всю навантаження діагнозу тільки на себе. Пам’ятайте, вас оточують близькі, рідні люди, готові допомогти. Поговоріть з ними, подумайте, чим вони можуть допомогти і попросіть про це – вони обов’язково зрозуміють.

10. Знайдіть хобі. Чим більше радості і щастя в житті, тим простіше справлятися з будь-якими діагнозами. Знайдіть цікаве захоплення і спробуйте те, що давно хотіли.

Надія та любов до життя – перемогли не одну онкологічну хворобу!

Профілактика рецидиву раку

Найкраще лікування – своєчасна профілактика. Після боротьби з первинним раком не варто припиняти прислухатися до рекомендаційлікаря. Фахівці кожному пацієнту призначають терапію на весь термін реабілітації і подальші поради на тему як уникнути рецидивураку.

Загальні рекомендації для правильної профілактики:

  • мінімізація стресу – як би не було важко, важливо виключити стресові чинники свого життя;
  • підтримка оптимальної ваги для людини – визначається фахівцем, при наявності ожиріння прописується правильна терапія;
  • заняття фізичним навантаженням – заняття ЛФК, фітнесом та йогою допомагають стабілізувати опорно-руховий апарат та підвищити витривалість організму;
  • виключити сурогатні, рафіновані та канцерогенні продукти харчування та ввести до раціону більше клітковини, білка та антиоксидантів для підтримки правильного метаболізму та імунітету;
  • вживати алкоголь у мінімальних дозах на свята, а краще – відмовитися від нього зовсім;
  • відмовитися від куріння;
  • не відвідувати солярії, а при виході на активне сонце обов’язково наносити крем із SPF.

Інші рекомендації слід уточнювати у лікаря, так як вони часто мають індивідуальний характер.

Поради спеціаліста.

Кожен, хто переборов рак, не хоче, щоб він повернувся знову. Але це може статися незалежно від локалізації пухлини та проведеного лікування. Щоб мінімізувати ризик рецидиву, важливо дотримуватись рекомендацій лікаря, проводити своєчасну діагностику протягом 5 років після лікування, а також уважно спостерігати за своїм здоров’ям та проходити профілактичні дослідження протягом усього життя.

Побічні дії на грудну клітину

Якщо рецидив після раку трапився – не опускайте руки, а краще, прийміть свій діагноз, живіть своє життя, знайдіть допомогу та підтримку близьких чи оточуючих, шукайте привід радіти життю та дізнайтеся все про свій діагноз.

Пам’ятайте, якщо ви впоралися вперше – впораєтеся знову! ***

X